Türkiye-Birleşik Krallık Ortaklığında “Research Environment Links (REL)” Programı Başvuruları Açıldı!

Türkiye-Birleşik Krallık Ortaklığında “Research Environment Links (REL)” Programı Başvuruları Açıldı!

Türkiye ile Birleşik Krallık arasında bilimsel iş birliğinin geliştirilmesine yönelik olarak TÜBİTAK ve British Council iş birliğinde British Council tarafından yürütülen Araştırma Çevre Bağlantıları (Research Environment Links) Programı altında yürütülecek olan kapasite geliştirme programı çağrısı açıldı.

KİMLER BAŞVURABİLİR VE BAŞVURU KOŞULLARI

REL Programı, Türkiye’deki üniversite ve araştırma kurumlarındaki araştırmacıların Birleşik Krallık’taki ortaklarıyla beraber çalışarak önerdikleri kapasite geliştirme aktivitelerine finansal destek sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. REL Programı ile uluslararası iş birlikleri, eğitim programları, bilgi ve iyi uygulama örneği değişimleri ve kapasite artırımı sağlayacak proje önerileri desteklenecektir.

Aşağıdaki başlıklara öncelik verilecektir:

· Sağlık: İlaç, Aşı, Klinik Araştırmalar, Epidemiyoloji

· Bilgi ve İletişim Teknolojileri: Yapay Zekâ, Robotik ve Mekatronik Sistemler, Otonom Sistemler, Fotonik, Kuantum Teknolojileri

· Çevre Bilimleri: İklim Değişikliği, Yeryüzü Gözlemleme

· Sosyal Bilimler: Arkeoloji, Tarih, Psikoloji, Sosyoloji, İşletme

· Temel Bilimler: Fizik (Astronomi ve Astrofizik ile Kuantum Araştırmaları başta olmak üzere)

BAŞVURU TAKVİMİ VE HİBE MİKTARI

Hibe miktarı: Proje başına en fazla £50.000

Çağrı toplam bütçesi: £100.000

Hibe süresi: 12 aya kadar

Son başvuru tarihi: 08 Ekim 2021

Not: Başvurular Birleşik Krallık’taki yürütücüler tarafından Türkiye’deki yürütücü ile ortaklık halinde doğrudan British Council web sayfasından çevrimiçi olarak yapılacak, TÜBİTAK başvuru sistemi üzerinden bir başvuru yapılmayacaktır.

Çağrı ile ilgili detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız.

Programla ilgili detaylar için “tto@arel.edu.tr” adresine ulaşarak veya “Arel -Teknoloji Transfer Ofisimizi” ziyaret ederek proje hazırlık/başvuru sürecinde uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.