TÜBİTAK-Güney Kore NRF Ortak Proje Çağrısı Açıldı

TÜBİTAK-Güney Kore NRF Ortak Proje Çağrısı Açıldı

TÜBİTAK ile Güney Kore Ulusal Araştırma Vakfı (NRF) arasında imzalanmış olan “Bilimsel ve Teknolojik İşbirliği Protokolü” çerçevesinde, 2018-2020 yıllarında desteklenmek üzere ikili işbirliği çağrısı açılmıştır. 2523 kodlu programa başvurular 1 Mart 2017’den itibaren alınmaya başlanmış olup, son başvuru tarihi 3 Nisan 2017’dir.

 

Ortak araştırma projesi önermek isteyen Türk bilim insanlarının, projeyi birlikte gerçekleştirecekleri Güney Koreli araştırma kuruluşunda çalışan araştırmacı(lar) ile proje ortağı olarak anlaşmaları gerekmektedir.

 

Çağrıya başvuru için herhangi bir konu sınırlaması bulunmamaktadır.

 

Projeler kapsamında yapılacak bilim insanı değişimlerinde gönderen taraf tüm seyahat masraflarını karşılamaktadır. Yurt dışı seyahat desteğinin yanı sıra Türk tarafına TÜBİTAK tarafından ayrıca TÜBİTAK 1001 Programı mali esasları çerçevesinde araştırma desteği de verilmektedir. Her bir proje için yıl içinde bir yönden diğer yöne (Kore’den Türkiye’ye ya da Türkiye’den Kore’ye) yapılacak bilimsel ziyaretlerin toplam süresi 2 ayı geçmeyecektir.

 

TÜBİTAK- NRF İşbirliği Programı çerçevesinde ortak proje önermek isteyen Türk ortaklar proje başvurularını elektronik olarak 2523 kodlu programa http://uidb-pbs.tubitak.gov.tr adresinden 1 Mart 2017 – 3 Nisan 2017 tarihleri arasında yapabilecektir. Islak imzalı belgelerin ise 13 Nisan 2017 tarihine kadar TÜBİTAK Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı’na posta yoluyla gönderilmesi gerekmektedir.

 

Programlarla ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.