Sürdürülebilir Endüstri Konulu Eureka Kümeleri Ortak Çağrısı Açıldı!

logo

İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ

TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİ

logo (1)

Çağrı Adı

Sürdürülebilir Endüstri Konulu Eureka Kümeleri Ortak Çağrısı Açıldı!

Çağrının

Amacı / Kapsamı

Küresel bağlamda dijital ve yeşil dönüşümün sağlanabilmesi için sürdürülebilir endüstri ve enerjinin doğru kullanımı kritik önem taşımaktadır. Eureka Kümeleri Sürdürülebilirlik Çağrısı, uluslararası işbirliği projeleri ile bu önemli alanlarda yenilikleri teşvik etmek için tasarlanmıştır.

Çağrının Odak Alanları

  1. Yeşil Bilgi ve İletişim Teknolojileri (Green ICT)
  2. Daha iyi gözlem ve veri kullanımı için uzay-yeryüzü-okyanus entegre sistemleri (Space-earth-ocean integrated systems for better observation and data exploitation)

Hangi Ülkeler Çağrıyı Destekliyor?

Türkiye dâhil 16 ülkenin (Avusturya, Belçika (Flanders ve Wallonia), Birleşik Krallık, Danimarka, Finlandiya, G. Afrika, G. Kore, İrlanda, İspanya, İsveç, Kanada, Lüksemburg, Macaristan, Portekiz ve Singapur) destek verdiği çağrıya aktif olan tüm Eureka kümeleri (ITEA, Celtic-Next, Xecs, Smart, Eurogia) dâhil olacaktır.

İlgili ülkelerden en az bir ortak ile birlikte proje teklifinin sunulması gerekmektedir.

Nasıl Başvuru Yaparım?

Uluslararası başvurular Eureka sürdürülebilirlik çağrısı web sitesi üzerinden gerçekleştirilecek ve bu aşamalarda TÜBİTAK’a ayrıca başvuru yapılmayacaktır.

İki aşamalı olarak yürütülecek olan çağrının birinci aşamasında fikir sahibi firmalardan uluslararası başvurularını proje teklifi olarak  (PO – Project outline) sunmaları istenmektedir. Yapılacak değerlendirme sonrasında başarılı bulunanlar tam proje teklifi (FPP-full project proposal) sunmaya davet edilecektir. Bu aşamada gerçekleştirilecek değerlendirmede başarılı olan ve etiket (label) almaya hak kazanan projeler, ulusal başvuru yapmaya davet edilecektir.

Türk ortakların ulusal başvuru süreçleri ise TEYDEB’in 1509 - TÜBİTAK Uluslararası Sanayi Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı ile yürütülecektir.

Çağrı Takvimi

Uluslararası Ortak Arama Etkinliği

23 Mart 2022

Türkiye Ulusal Bilgi Günü

2022’nin ilk çeyreği

Birinci Aşama (PO) Başvuru Kapanma Tarihi

2 Mayıs 2022

İkinci Aşama (FPP) Başvuru Kapanma Tarihi

30 Eylül 2022

Çağrı Sonuçlarının Duyurulması

2023’ün ilk çeyreği

Programla ilgili her türlü konuda tto@arel.edu.tr adresine ulaşarak ve “Arel -Teknoloji Transfer Ofisimizi” ziyaret ederek proje hazırlık/başvuru sürecinde uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

ArelTTO Ekibi