Mezunların Katılımı Yenilik Fonu 2020

Mezunların Katılımı Yenilik Fonu 2020

Çağrı Konusu:

AEIF, ABD sponsorlu ve kolaylaştırılmış değişim programlarının mezunlarına, topluluklarının karşılaştığı küresel sorunlara yenilikçi çözümler tasarlamak ve uygulamak için değişim deneyimleri sırasında kazanılan becerileri genişletmek için finansman sağlar. AEIF, 2011 yılında kuruluşundan bu yana, rekabetçi küresel rekabet yoluyla dünya çapında yaklaşık 500 mezun tarafından yönetilen projeye fon sağlamıştır. AEIF 2020, bu yıl ABD’nin kadınların barış, güvenlik ve yönetişimdeki temel rolünü ilerletmek için dünyanın dört bir yanındaki ortaklarımızla çalışma taahhüdünü destekleyecek.

Başvuru Süreci:

Başvuru başlangıç tarihi :8 Ocak 2020

Başvurular için kapanış tarihi: 2 Mart 2020

Çağrı Bütçesi:

Beklenen bireysel ödül büyüklüğü:   5.000 – 25.000 $ arasında.

Başvuru Koşulları:

  • Başvuru sahipleri, S. devlet tarafından finanse edilen bir değişim programı ( https://alumni.state.gov/list-exchange-programs ) veya ABD hükümetinin desteklediği bir değişim programı (https://j1visa.state.gov/) mezunu olmalıdır. .
  • Proje ekipleri en az iki (2) mezuntan oluşan ekipleri içermelidir.
  • ABD vatandaşı olan mezunlar teklif veremez, ancak ABD vatandaşı mezunlar bir projeye ekip üyesi olarak katılabilirler.
  • Mezun ekipleri farklı değişim programlarından ve farklı ülkelerden mezunlardan oluşabilir.
  • Başvurular değişim mezunları tarafından yapılmalıdır. Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar, sivil toplum kuruluşları, düşünce kuruluşları ve akademik kurumlar kuruluş adına başvuramazlar, ancak proje faaliyetlerini uygulamak için ortak olarak hizmet edebilirler.

 

Daha detaylı bilgi için aşağıdaki linki kullanabilirisiniz.

https://tr.usembassy.gov/aeif2020/