EUROPAID Demokrasi ve İnsan Hakları İçin Avrupa Aracı Duyurusu

EUROPAID Demokrasi ve İnsan Hakları İçin Avrupa Aracı Duyurusu

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, insan hakları ve demokratik reformlar konusunda sivil toplumun rolünü güçlendirmeyi amaçlayan ve yıllık bir program olan Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DİHAA)kapsamında yeni Teklif Çağrısı yayınladı.

 

DİHAA, dünya çapında demokrasiyi ve insan haklarını korumayı ve geliştirmeyi amaçlayan bir Avrupa Birliği programıdır. Türkiye 2002 yılından bu yana bu programdan yararlanmaktadır. Bugüne kadar, ifade özgürlüğünden adalete daha iyi erişime, işkence ve cezasızlıkla mücadeleden kültürel çeşitliliğin korunması ve kültürel çeşitliliğe saygıya kadar uzanan çok çeşitli alanda yüzden fazla projeye destek sağlanmıştır. DİHAA Türkiye Programı ile ilgili daha ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

Çağrı ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere (Çağrı takvimi, proje konuları, konsorsiyum yapısı, başvuru prosedürü vb.) buradan ulaşabilirsiniz.

 

Programla ilgili her türlü konuda Proje Destek Ofisi ile iletişime geçebilir; proje hazırlık ve başvuru sürecinde uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.