(ERC) Advanced Grants/ Avrupa Araştırma Konseyi (ERC) Gelişmiş Hibeler Çağrısı Açıldı!

(ERC) Advanced Grants/ Avrupa Araştırma Konseyi (ERC) Gelişmiş Hibeler Çağrısı Açıldı!

Avrupa Araştırma Konseyi (ERC) hibeleri, araştırmacıları öncü araştırma projelerini yürütmede desteklemek için mevcuttur. Avrupa Araştırma Konseyi (ERC), Avrupa’daki en iyi bilim insanlarını, mühendisleri ve akademisyenleri desteklemek için tasarlanmış bir Avrupa finansman girişimidir. Görevi, rekabetçi finansman yoluyla Avrupa’da en yüksek kalitede araştırmayı teşvik etmek ve bilimsel mükemmellik temelinde, tüm araştırma alanlarında araştırmacılar tarafından başlatılan öncü araştırmaları desteklemektir.

Avrupa Araştırma Konseyi, herhangi bir milletten ve her yaştan araştırma liderlerinin kendi araştırma alanlarında veya diğer alanlarda inovatif ve çığır açan projelerde yol almasına imkân sunuyor.

Araştırma Konuları:

Sosyal bilimler de dâhil olmak üzere herhangi bir bilim alanında öncü araştırmalar ve ilgili alanlar

Araştırmacılar herhangi bir milliyetten, her yaştan olabilir.

Bilimsel açıdan bağımsız olmalı ve ilgili araştırma alanlarında lider olarak tanımlanabilecek bir araştırma geçmişine sahip olmalıdır.

Ev Sahibi Kuruluş: Yasal olarak Ev Sahibi Kuruluş, AB Üye Devletlerinden birinde veya ilişkili ülkelerden birinde yerleşik olmalıdır.

Hibe:

Finansman: Hibe başına 2,5 milyon Avro‘ya kadar (Teklifin kapsadığı ek “1 000 000 Avro’ya” kadar talep edilebilir).

Süre: 5 yıla kadar

Başvuru:

Bir ERC hibe başvurusu, AB başvuru hizmeti tarafından sunulmalıdır. Bu, tekliflerin sunulması gereken çevrimiçi sistemdir. İrtibat ve Başvuru İçin: https://erc.europa.eu/national-contact-points

Programla ilgili her türlü konuda tto@arel.edu.tr adresine ulaşarak proje hazırlık ve başvuru sürecinde uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

ArelTTO Ekibi