TÜBİTAK 1511 Programı Kapsamında 33 Yeni Çağrı Açıldı

TÜBİTAK 1511 Programı Kapsamında 33 Yeni Çağrı Açıldı

TÜBİTAK TEYDEB 1511 – Öncelikli Alanlar Araştırma Teknoloji Geliştirme ve Yenilik Projeleri Destekleme Programı kapsamında Bilgi ve İletişim Teknolojileri, Enerji, Gıda, Havacılık-Uzay, Kimya, Makine İmalat, Metal-Madencilik, Otomotiv ve Sağlık öncelikli alanlarında toplam 33 çağrı açıldı.

 

Öncelikli alanlara yönelik olarak özel sektörün yer alabileceği bir destek programı olan 1511-Öncelikli Alanlar Araştırma Teknoloji Geliştirme ve Yenilik Projeleri Destekleme Programı, TÜBİTAK TEYDEB tarafından yürütülmektedir.

 

1511 programına proje yürütücüsü olarak, Türkiye’de yerleşik sermaye şirketleri başvurabilmektedir. Ancak üniversitelerden ve/veya araştırma merkezlerinden alınacak teknik danışmanlıklar, proje değerlendirmesinde dikkate alınmaktadır.

 

Program kapsamında; ülkemiz öncelikli alanlarında hedef ve ihtiyaç odaklı, izlenebilir sonuçları olan projelerin desteklenmesi amaçlanmaktadır. Sağlanacak desteklerle,

 

  • teknolojik yeterlilik ve bilgi birikiminin artırılması,
  • mevcut yeteneklerin farklı alanlarda da değerlendirilmesi,
  • özgün teknolojilerin geliştirilmesi,
  • teknolojik gelişimde ivme kazanılması,

 

hedeflenmektedir.

 

Başvurular 26 Haziran 2017 tarihinde başlayacak olup, çağrıların kapandığı 18 Ağustos 2017 tarihine kadar başvuru yapılabilecektir.

 

Çağrılar ve başvuruya ilişkin koşullara (her çağrı duyurusuna özel olmak üzere) buradan ulaşabilirsiniz.

 

Programla ilgili her türlü konuda Teknoloji Transfer Ofisi ile iletişime geçebilir, proje hazırlık ve başvuru sürecinde uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

 

Saygılarımızla,