Ulusal Antarktika ve Arktik Bilim Seferlerine Katılım için Kutup 1001-2022 Yılı Çağrısı Açıldı!

logo

İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ

TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİ

logo (1)

Çağrı Adı

Ulusal Antarktika ve Arktik Bilim Seferlerine Katılım için Kutup 1001-2022 Yılı Çağrısı Açıldı!

Çağrının Amacı

Bu programın temel amaçları T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, TÜBİTAK MAM Kutup Araştırmaları Enstitüsü (KARE) koordinasyonunda kutup bölgelerine ulusal seferlerin düzenlenmesi, Ulusal Kutup Bilim Programı’nı uygulanması, kutup bilimleri konusunda ikili iş birliklerinin tesis edilmesi ve diğer ülkelerin bilim üslerine bilim insanlarımızın gönderilmesi ve Antarktika'da Türk bilim üssünün kurulması olarak belirlenmiştir.

Bu amaçlara uygun şekilde, Ulusal Kutup Bilim Programında belirlenen Öncelikli Araştırma Temaları ile ilgili Ar-Ge ve bilimsel araştırma faaliyetlerinin gerçekleştirilmesini sağlamak maksadıyla, Arktik bölgesine ve/veya Antarktika kıtasına ülkemizce gerçekleştirilmesi planlanan Ulusal Bilim Seferlerine (TAE: Ulusal Antarktika Bilim Seferi, TASE: Ulusal Arktik Bilim Seferi) katılarak veya katılmayarak yapılabilecek kutup projelerinin belirlenmesini sağlamak üzere çağrı açılmıştır.

Çağrının süresi

Proje süresi en fazla 24 aydır. Uzatma talebi yapılmayacaktır.

Dikkat Edilecek Hususlar

Çağrı Takvimi

Başvuru Sisteminin Açılış Tarihi

04.02.2022

Son Başvuru Tarihi (E-imza sürecinin tamamlanması için son tarih)

31.03.2022

Programla ilgili her türlü konuda tto@arel.edu.tr adresine ulaşarak ve “Arel -Teknoloji Transfer Ofisimizi” ziyaret ederek proje hazırlık/başvuru sürecinde uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

ArelTTO Ekibi