TUSAŞ Ar-Ge İşbirliği Çağrıları Yayımlandı!

TUSAŞ Ar-Ge İşbirliği Çağrıları Yayımlandı!

TUSAŞ Teknoloji Yol Haritası / Kazanım Planında yer alan çalışma konularına ve Türk Havacılık Uzay Sanayi’nin stratejik önceliklerine göre, özgün ürünlerin üretimi ve bu kapsamda yürütülen ürün geliştirme projelerinin desteklenmesi amacıyla, ihtiyaç duyulan konulara yönelik olarak belirli dönemlerde Ar-Ge İşbirliği Çağrıları yayımlanmaktadır. Bu kapsamda, aşağıdaki tabloda belirtilen yeni Ar-Ge işbirliği çağrılarına yönelik hazırlanacak proje önerilerinin, uygun destek modelleriyle başlatılması planlanmaktadır.

Çağrı Kodu

Çağrı Başlığı

2021-ÜSİ-H0130-01

Alüminyum Parçaların Bor İçeren Yapılar ile Kaplanması

2021-ÜSİ-J2700-01

Bilişsel Pilot Modellerinin Geliştirilmesi

2021-ÜSİ-S2200-01

Uydu Platformları İçin En Kötü Durum Çalışma Zamanı (İng. Worst Case Execution Time) Analiz Aracının Geliştirilmesi

2021-ÜSİ-Y2120-01

Lazer (Ölçüm Aleti) Entegre Montaj Fikstürü Kontrol Sistemi ve Yazılımı Tasarımı

İlgili işbirliği çağrılarına yönelik problem tanımı, izlenmesi beklenen yöntem, başvuru koşulları, başvuru yöntemi ve değerlendirme süreci, bağlantıdaki çağrı metinlerinde yer almaktadır.

Ar-Ge İşbirliği Çağrılarını cevaplamak ve proje önerisi oluşturmak isteyen paydaşların ekteki niyet mektubunu eksiksiz doldurarak 07 Haziran 2021 tarihine kadar usi@tai.com.tr e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir.

Söz konusu Ar-Ge İşbirliği Çağrılarının, çağrı konularında araştırma yürüten ilgili öğretim üyeleri ile paylaşılması hususunu tensiplerinize arz ederiz.

 

ArelTTO Ekibi