TÜBİTAK-Temel Bilimler Araştırma Enstitüsü (TBAE) İlham Verici Çevrimiçi Seminerler Serisi

logo

İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ

TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİ

logo (1)

Seminer Adı

TÜBİTAK-Temel Bilimler Araştırma Enstitüsü (TBAE) İlham Verici Çevrimiçi Seminerler Serisi

Seminer Konusu

Bugün ne yazık ki ülkemizde ve dünyada Covid-19 koronavirüs salgını devam etmektedir. Bu nedenle birçok araştırma ve eğitim etkinlikleri; toplantılar, çalıştaylar, yaz okulları iptal edilmekte ya da ertelenmektedir. Bu durumun bilimsel çalışmalara ve bilim tabanlı süreçlere olumsuz etkilerini hafifletmek amacıyla, TBAE temel bilimin çeşitli dallarında ve disiplinler arası alanlarda uluslararası düzeyde ilham verici Çevrimiçi Seminerler Serisi düzenlemektedir

1.Seminer Bilgileri

Kaliforniya Üniversitesi’nden, Los Angeles (ABD) Prof. Dr. Aydoğan Özcan “Düşünen Bir Mikroskoba Doğru: Derin Öğrenme Özellikli Hesapsal Mikroskopi ve Algılama” başlıklı bir konuşma yapacaktır.

 

TBAE’nin Kuantum Bilimi ve Teknoloji Seminer Serisi kapsamında yapılacak olan bu konuşma, 24 Mart 2022 tarihinde, saat 21:00 – 22:00 (GMT +3) arasında Zoom Platformu üzerinden https://tubitak-gov.zoom.us/j/95612402780  (Meeting ID: 956 1240 2780) gerçekleşecek ve YouTube üzerinden https://www.youtube.com/c/tubitaktbae  canlı olarak yayınlanacaktır.

 

 Web Sitesi: https://tbae.tubitak.gov.tr/tr/haber/dusunen-bir-mikroskoba-dogru-derin-ogrenmeozellikli-hesapsal-mikroskopi-ve-algilama

2.Seminer Bilgileri

King's College London-Üniversitesi’nden (Birleşik Krallık) Prof. Dr. John Ellis “Efektif Alan Teorisi ile Standart Modelin Ötesine Bakmak” başlıklı bir konuşma yapacaktır.

 

TBAE’nin Astronomi ve Uzay Bilimleri Seminer Serisi kapsamında yapılacak olan bu konuşma, 30 Mart 2022 tarihinde, saat 19:00 – 20:00 (GMT +3) arasında Zoom Platformu üzerinden https://tubitak-gov.zoom.us/j/92007243624  (Meeting ID: 920 0724 3624) gerçekleşecek ve YouTube üzerinden https://www.youtube.com/c/tubitaktbae  canlı olarak yayınlanacaktır.

 

Web Sitesi: https://tbae.tubitak.gov.tr/tr/haber/efektif-alan-teorisi-ile-standart-modelinotesine-bakmak

Seminerlerle ilgili her türlü konuda tto@arel.edu.tr adresine ulaşarak ve “Arel -Teknoloji Transfer Ofisimizi” ziyaret ederek proje hazırlık/başvuru sürecinde uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

 

ArelTTO Ekibi